تعمیر ماکروفر

تعمیر ماکروفر

آنچه خواهید خواند

تعمیر ماکروفر به صرفه تر از خرید دوباره آن است

تعمیر ماکروفر نیاز به تخصص، علم و تجربه عملی دارد، از آنجا که امروزه دستگاه ماکروفر به یکی از اساسی ترین وسایل آشپزخانه تبدیل شده است، به دلیل جنس نامناسب یا استفاده نادرست از آن امکان دارد هر لحظه خراب شود، و شما برای تعمیر ماکروفر باید آن را به افراد متخصص و با تجربه بسپارید.

ماکروفر به یکی از لوازم اصلی بیشتر خانواده ها تبدیل شده است. هنگامی که شما نیاز دارید که غذا یا نوشیدنی خود را به سرعت گرم کنید، آنها یک وسیله عالی برای گرم کردن غذا هستند. متأسفانه گاهی اوقات می توانند از کار بیافتند و نیاز به تعمیر داشته باشند.

یکی از شرکت های معتبر در تعمیر ماکروفر در غرب تهران، شرکت بازسازی ظروف تفلون افراسیابی است. که با کادری متخصص و آشنا به علم روز دنیا ماکروفر شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر می کند، و دیگر نیازی به خرید مجدد آن ندارید.

مایکروویو برای درست کردن یک شام سریع، پختن یک کیسه پاپ کورن یا بخارپز کردن سبزیجات ایده آل است.

شما در بعضی مواقع می توانید دستگاه ماکروفر خود را تعمیر کنید

هزینه تعمیر ماکروفر
شما می توانید با کمترین هزینه ماکروفر خود را تعمیر کنید

 

گاه امکان دارد شما بتوانید خودتان دستگاه ماکروفر را با حداقل هزینه تعمیر کنید. چندین راه حل ساده وجود دارد که می توانید برای راه اندازی مجدد مایکروویو خود امتحان کنید:

 • پانل قطع کننده دستگاه را برای بررسی مدارهای قطع شده بررسی کنید.
 • کابل برق دستگاه را از برق بکشید و آن را از نظر سیم کشی که فرسوده یا جویده شده باشد، نیز بررسی کنید.
 • کلیدهای پد لمسی را برای دکمه های کثیف یا شل بودن کانکتورها بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که صفحه چرخان داخل ماکروفر در موقعیت مناسب و عاری از موانع قرار گرفته باشد.

برای مسائل پیچیده تر مایکروویو، ممکن است لازم باشد از یک تکنسین کمک بگیرید. اگر مایکروویو شما هنوز تحت گارانتی است، انتخاب یک شرکت تعمیر مایکروویو انتخاب مناسبی است. و شما می توانید یک تکنسین لوازم خانگی کوچک را به خانه خود بیاورید و یا مایکروویو خود را به تعمیرگاه لوازم خانگی ببرید تا آن را بررسی کنند.

حتما بخوانید
بازسازی ظروف تفلون پیروزی

بسته به اینکه مایکروویو شما چه مشکلی دارد، قیمت آن متفاوت است. کارخانه بازسازی ظروف تفلون افراسیابی هزینه تعمیر ماکروفر را به صورت کاملا شفاف به مشتری ارائه می کند.

اگر مایکروویو شما کار نمی کند، این راهنمای گام به گام به شما می گوید که چگونه علت را پیدا کنید و آن را تعمیر کنید تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید:

مرحله 1. ساعت را دوباره تنظیم کنید و قفل مایکروویو را باز کنید

اگر ساعت تنظیم نشده باشد یا اگر دکمه قفل مایکروویو فشار داده شده باشد، برخی از مدل‌های مایکروویو کار نمی‌کنند. این هر دو مشکل ساده ای هستند که باید برطرف شوند.

برای تنظیم مجدد ساعت، دکمه “ساعت” را فشار دهید، سپس با فشار دادن دکمه های عددی زمان را تنظیم کنید. (برخی از مدل ها ممکن است روش متفاوتی برای تنظیم ساعت داشته باشند، بنابراین اگر مطمئن نیستید دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید.)

برای اطمینان از قفل نبودن مایکروویو، کلید قفل را پیدا کرده و آن را فشار دهید تا قفل مایکروویو شما باز شود. برخی از مایکروویوها یک کلید خاموش دارند که با فشار دادن آن قفل مایکروویو خود را باز می کنید.

اگر مایکروویو شما هنوز کار نمی کند، به مرحله 2 بروید.

مرحله 2. مطمئن شوید که صفحه گردان ماکروفر کار می کند

یکی دیگر از دلایل احتمالی کار نکردن ماکروفر شما  می تواند یک صفحه گردان معیوب باشد. این قسمت ماکروفر که غذای شما را هنگام پختن می چرخاند، اگر معیوب شود، ممکن است مایکروویو شما کار نکند.

بررسی صفحه گردان نسبتاً ساده است، فقط باید:

مایکروویو را روی چرخه پخت قرار دهید، سپس بررسی کنید که آیا می‌توانید چرخش صفحه گردان را ببینید. اگر نمی چرخد، این نشان دهنده مشکل در صفحه گردان است. اگر در حال چرخش است، به مرحله 4 بروید.

برای تعمیر صفحه گردان، در مایکروفر را باز کنید، غلتک ها و توپی ها را بردارید و آنها را کاملا تمیز کنید. پس از تمیز کردن، آنها را دوباره در مایکروویو قرار دهید و ببینید که آیا صفحه گردان اکنون به اطراف می چرخد یا خیر. در غیر این صورت، باید قطعه صفحه گردان را به طور کامل تعویض کنید.

حتما بخوانید
آیا استفاده از ظروف نچسب مانند تفلون بی خطر است؟

پس از تعویض واحد صفحه گردان، مایکروویو را در چرخه پخت قرار دهید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است. اگر نه، به مرحله 3 بروید.

مرحله 3. فیوز خط را تست کنید

اگر هنوز نتوانسته اید مایکروویو خود را به کار بیاندازید، باید برخی از اجزای داخلی مایکروویو را بررسی کنید. قبل از انجام هر یک از این بررسی ها، باید به این نکته اشاره کنیم که کار بر روی مایکروویو به دلیل خطر برق گرفتگی بسیار خطرناک است. متذکر می شویم شما نباید هیچ یک از این بررسی ها را انجام دهید مگر اینکه صلاحیت و تجربه انجام این کار را حتما داشته باشید. همچنین برای آزمایش قطعات داخلی دستگاه به یک مولتی متر نیاز دارید.

برای تعمیر ماکروفر اولین جزء داخلی که باید بررسی شود فیوز خط است. فیوز در صورت عبور جریان بیش از حد از مدار، کار مایکروویو شما را متوقف می کند. برای بررسی فیوز ، باید:

 • برق مایکروفر را قطع کنید و آن را از پریز جدا کنید.
 • کیس/کابینت را از روی مایکروویو بردارید. برای این کار باید چند پیچ ​​پشت مایکروویو را باز کنید.
 • فیوز خط را پیدا کنید. اگر نمی دانید کتابچه راهنمایتان کجاست، آن را بررسی کنید.
 • فیوز را با مولتی متر چک کنید.
 • اگر آزمایش نشان داد فیوز خط تداوم دارد، خوب کار می کند و می توانید به مرحله بعدی بروید. اگر تداوم جریان وجود نداشت، باید تعویض گردد.

پس از نصب فیوز جدید، بررسی کنید که آیا مایکروویو شما کار می کند یا خیر. اگر نه، به مرحله بعدی تعمیر ماکروفر بروید.

مرحله 4. مطمئن شوید که فیوز حرارتی خراب یا منفجر نشده است.

هدف فیوز حرارتی خاموش کردن ماکروفر شما در هنگام داغ شدن بیش از اندازه است. وقتی این اتفاق می‌افتد، گاهی اوقات فیوز منفجر می‌شود و قبل از اینکه مایکروویو دوباره کار کند، باید تعویض شود. برای بررسی فیوز حرارتی باید:

 • برق مایکروفر را قطع کنید و آن را از پریز جدا کنید. سپس، کیس/کابینت را از روی مایکروویو بردارید.
 • فیوز حرارتی را پیدا کنید. اگر نمی دانید کتابچه راهنمایتان کجاست، آن را بررسی کنید.
 • فیوز حرارتی را حتما با مولتی متر چک کنید.
 • اگر آزمایش نشان داد که فیوز حرارتی تداوم دارد، خوب کار می کند و می توانید به مرحله بعدی بروید. اگر جریان برق تداوم نداشته باشد، باید تعویض شود.
حتما بخوانید
آیا بازسازی ظروف تفلون مضر است؟

پس از نصب فیوز جدید، بررسی کنید که آیا مایکروویو شما کار می کند یا خیر. اگر نه، به مرحله بعدی تعمیر ماکروفر بروید.

مرحله 5. مطمئن شوید که محافظ حرارتی دستگاه کار می کند

اگر هر دو فیوز به خوبی کار می کنند، گام بعدی این است که محافظ حرارتی را بررسی کنید. هنگامی که مایکروویو شما بیش از حد گرم می شود، محافظ حرارتی مایکروویو شما را خاموش می کند. در اینجا نحوه بررسی محافظ حرارتی ماکروویو آمده است:

 • مطمئن شوید برق قطع است و مایکروویو شما از برق جدا شده است. سپس، کیس/کابینت را بردارید. محافظ حرارتی را پیدا کنید. اگر مطمئن نیستید که کجای دستگاه است میتوانید از کتابچه راهنمای خود استفاده کنید.
 • محافظ حرارتی را حتما با یک مولتی متر چک کنید.
 • اگر آزمایش نشان داد که محافظ حرارتی تداوم دارد، خوب کار می کند و می توانید به مرحله بعدی بروید. اگر تداوم نداشته باشد باید محافظ حرارتی تعویض شود.

هنگامی که محافظ حرارتی جدید نصب شد، بررسی کنید که آیا مایکروویو شما دوباره کار می کند یا خیر. اگر نه، به مرحله نهایی بروید.

 مرحله 6. تعویض برد اصلی کنترل را در نظر بگیرید

اگر همه چیز شکست خورد، آخرین گزینه شما این است که برد کنترل اصلی را جایگزین کنید تا ببینید آیا مایکروویو شما دوباره کار می کند یا خیر. با این حال، مایکروویو شما ممکن است حتی پس از تعویض برد کنترل باز هم کار نکند، بنابراین بهتر است به جای آن یک مایکروویو جدید بخرید.

https://universalappliancerepair.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مرتبط

سفارش سریع بازسازی ظروف

اطلاعات خود را وارد نمایید، تا سریعا سفارش شما ثبت شود.

عکس پاپ بازسازی ظروف