تعمیر قهوه ساز

هیچ چیز در صبح نشاط آورتر از بوی قهوه تازه نیست اما چیزی خسته کننده تر از این نیست که  قهوه ساز درست کار نکند.

ما می دانیم که دستگاه های قهوه ساز تجهیزات گران قیمتی هستند، بنابراین تصادفی نیست که برای جلوگیری از خرابی تجهیزات به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارید. مسائل کوچکی که فکر نمی کنید نیاز به ارزیابی داشته باشند، اگر با دقت به آنها نگاه نکنید، می توانند به خطاهای بزرگ تبدیل شوند. تعمیر قهوه ساز هم به همین شکل می باشد.

خوشبختانه، تعمیر قهوه سازها ساده است و فقط به ابزار اولیه نیاز دارند. بنابراین، قبل از اینکه تعمیر قهوه ‌ساز را شرح دهیم در نظر بگیرید که قهوه ‌سازها چگونه کار می‌کنند و وقتی درست کار نمی‌کنند چه باید کرد.

قهوه سازها چگونه کار می کنند؟

دو نوع قهوه ساز رایج وجود دارد: قهوه سازهایی که یک بار آب داغ را از تفاله های قهوه می ریزند و آنهایی که آب را بارها از طریق تفاله ها نفوذ کرده یا بازیافت می کنند.

اکثر قهوه‌سازهای قطره‌ای با سوئیچ‌ها و تایمرهای کنترل پنل فعال می‌شوند، آب را گرم می‌کنند و آن را به سمت بالا پمپ می‌کنند تا در سبد قهوه بیفتد. قهوه داغ به دست آمده در یک کاراف می افتد. یک عنصر زیر قاب قهوه را گرم نگه می دارد.

قهوه سازهای پرکولاتور مقدار کمی آب را در پایه دستگاه گرم می کنند و بخار تشکیل می دهند که آب داغ را به سمت لوله ای در مرکز پرکولاتور هدایت می کند. در بالای آن، آب داخل سبد قهوه می‌افتد و تمام آن طعم عالی قهوه را از تفاله‌ها می‌گیرد. سپس قهوه داغ حاصل از سوراخ های پایه سبد می چکد و به محفظه اصلی می ریزد تا بازیافت شود. یک ترموستات تعیین می کند که قهوه به اندازه کافی دم کرده است، سپس سیستم نفوذ را خاموش می کند. یک المنت حرارتی به حفظ قهوه در دمای انتخاب شده ادامه می دهد.

چگونه یک قهوه ساز را تعمیر کنیم ؟چگونه یک قهوه ساز را تعمیر کنیم ؟

تعمیرات رایج قهوه سازها شامل سرویس کلید روشن/خاموش، ترموستات، المنت گرمایشی و المنت گرم کننده می باشد.

تعمیر کلید روشن/خاموش: سوئیچ قهوه ساز وسیله ای ساده است که جریان واحد گرمایش و پمپ را کنترل می کند. خوشبختانه تست و تعویض این کلید کنترل آسان است و اما چگونه :

مرحله 1: مطمئن شوید که قهوه ساز از برق جدا شده است.

مرحله 2: برای دسترسی به پشت سوئیچ پایه یا در را بردارید.

مرحله 3: اگر معیوب است، ترموستات را با یکی از همان درجه ها خارج کرده و جایگزین کنید.

مرحله چهارم: فیوز را نیز بررسی کنید و در صورت باز بودن مدار آن را تعویض کنید.

سرویس ترموستات قهوه ساز پرکولاتورکمی ظاهر متفاوتی نسبت به نوع قطره ای دارد. برای تست ترموستات قهوه ساز پرکولاتور:

مرحله 1: قهوه ساز را از برق بکشید، اطمینان حاصل کنید که قهوه و فیلتر قبل از برگرداندن آن جدا شده اند، سپس پایه را بردارید تا ترموستات را ببینید.

مرحله 2: اتصال ترموستات را تست کنید.

مرحله 3: اگر ترموستات از مدار خارج شده است، آن را تعویض کنید. اگر برای تعویض ترموستات نیاز به پرچ کردن یا لحیم کردن آن دارید، آن را به تعمیرگاه لوازم خانگی ببرید یا کل قهوه‌ساز را تعویض کنید.

سرویس عناصر گرمایشی: المنت حرارتی قهوه ساز یک جزء حیاتی است. هیچ کس قهوه سرد نمی خواهد. عنصر گرمایش در قهوه ساز قطره ای یا پرکولاتور از طریق پایه دستگاه قابل دسترسی است. برای تست و تعویض المنت گرمایشی:

مرحله 1: قبل از برگرداندن دستگاه برای جدا کردن پایه، مطمئن شوید که تمام مایعات و خاک از دستگاه خالی شده است.

مرحله 2: هنگامی که به آن دسترسی پیدا کردید، عنصر گرمایش را می توان با استفاده از یک تستر تداوم یا یک مولتی مانند هر هادی آزمایش کرد. دستگاه را از مدار جدا کنید، سپس بررسی کنید که المنت درست کار میکند یا خیر.

مرحله 3: در صورت عدم جریان برق در قهوه ساز آن را تعویض کنید. واحد یا مجموعه المنت گرمایشی با نوار چسب، محل تمام سیم‌ها و قطعاتی را که شل می‌کنید علامت بزنید تا بتوانید به راحتی آنها را دوباره وصل کنید.

برای تعمیر و نگهداری قهوه ساز خانگی با ما تماس بگیرید

اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما تا حد امکان زمان کمی از کار می‌اندازد، و قهوه لوکس را در صبح به شما می‌دهد. گروه بازسازی افراسیابی در کمترین زمان ممکن می توانند ماشین شما را ارزیابی کنند. لطفا با با شماره ۰۲۱۴۴۷۱۵۵۹۸ تماس بگیرید یا می توانید از طریق فرم تماس با ما تماس بگیرید. ما به تمام ایران سرویس دهی داریم.

سوالات متداول

هزینه تعمیر قهوه ساز چقدر است؟

بسته به علت خرابی دستگاه شما هزینه تعمیر فرق می کند

بعد از تعمیر قهوه ساز دستگاه دیگر مشکلی پیدا نمی کند؟

خرابی دستگاه بعد از تعمیر تماما بستگی به نحوه استفاده شما از دستگاه و طول عمر آن دارد

دیدگاه کاربران

سفارش سریع بازسازی ظروف

اطلاعات خود را وارد نمایید، تا سریعا سفارش شما ثبت شود.

عکس پاپ بازسازی ظروف